Modifiye Arabalar - Modified Cars
Menü Arama AnasayfaArabalarGaraja Çek!WallpaperVideolarForum
Tofaş    BMW    Chevrolet     Citroën     Dodge     Ford     Honda     Mazda     Mitsubishi     Nissan     Peugeot     Renault     Toyota    Vauxhall    VW
Acura      Audi      Fiat      Hyundai      Mercedes-Benz        MG       Mini       Opel       Pontiac      Rover       Seat       Subaru       Suzuki      Ferrari


> Makaleler (İçerik Ekle)


2. El Araba mı Sıfır Araba mı Almalı?
21.11.2007 , Bu yazı 11212 kez okundu

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/modifiye/public_html/icerik.php on line 112
Zaman ilerledikçe ve araba üreticileri daha sağlam ve güvenilir arabalar üretmeye devam ettikçe,2.el bir arabanın pek çok yararı olduğu bilinirken sıfır bir araba satın almanın yararlı olup olmadığına dair bir soru ortaya çıkmaktadır.

Her yıl ya da 2 yılda bir arabalarını sıfır bir arabayla değiştirmeyi tercih eden arkadaş ve aile ortamlarının ortaya çıktığını söyleyebilirim. Ancak bugünlerde ikinci el bir araba almaktan ziyade sıfır bir araba almanın sizin için daha iyi olmadığı ortaya çıkmaktadır. Şimdi bunun neden de böyle olduğunu açıklıyorum.

Sıfır bir araba alan ve birkaç sene sonra arabasını satan bir kimse muhtemelen kendisine‘’arabanın değeri bu mu? Ben onun için 2 yıl önce onun için şu kadar fiyat ödedim.’’ gibi sorular sorabilecek durumlarla karşılaşacaktır. Bu da, sıfır bir arabanın değerinin galerinden kullandırılarak çıkarıldığı anda çarpıcı bir şekilde düşmesinden dolayıdır.

Dahası, değeri sizin için önemliyse, ikinci el bir arabada pazarlığa girişmek tatmin edici olabileceği gibi finansal açıdan da kazanç sağlayabilmektedir. Bazen ikinci el bir ara almanın riskli olabileceği ve son yıllarda mühendislerin yetenekleri daha güvenilir ve öncekinden kolay bakım gerektiren arabalar üretmesine karşın, problemler ortaya çıkabileceği düşüncesi vardır.

Bu muhtemel bir durum olsa da, ikinci el arabalarda araç kontrollerinin uygulanma önemi yüksektir zira bu kontroller aracın potansiyel problemler yaşamış olabileceği gizli geçmişi hakkında sağlam bilgiler ortaya koyabilmektedir.

Aracın kaybolma potansiyeli, tek sahibi olan bir arabayla karşılaştırıldığında önceden pek çok sahibi olan bir arabadan daha azdır. Öncede açıklandığı gibi, araç satış bayiliğinden ayrılıp yokuş aşağı bir kaç yıl boyunca sürekli olarak kullanılırsa, aracın geniş takozu kaybolabilmektedir. Ancak aracın yıllar geçtikçe değerinden yüksek bir oran kaybetmediği ve dengede kaldığı zamanlarda vardır. Bu, arabanın satın alınmasından satıldığı zamana kadar ikinci el bir araba seçiminde para kaybının çok daha az olabileceği bir durumdur.

Fakat bu, isteğinize göre sıfır marka arabaların incelenmeye değmeyeceği anlamına gelmemektedir. Problemsiz ve gizli bir geçmişe sahip olmadığı garantili
sıfır bir araba satın almanın huzuruna sahip olabilirsiniz ve ayrıca sıfır bir araba kullanmak sizin için önem taşıyabilir Dahası, arabanız için ilaveler satın alabilir ve düşüncenize göre belirttiğiniz özelliklere uygun bir arabaya sahip olabilirsiniz.

Özetle, üreticiler ve mühendislerden ötürü, önceden kullanılmış arabaların dayanıklılığının ve güvenilirliğinin sıfır bir ara almaktan aşağı yanı yoktur. Sıfır arabaların fiyatları arttıkça ikinci el arabaların popülerliği her zamankinden çok yükselmeye devam etmektedir. Her iki tip aracında sıfır ya da ikinci el alınmasının yararları vardır fakat kesin olan tek bir şey vardır ki o da ikinci el arabaların daha güvenilir olduğudur.
Kaynak: modifiyeliarabalar.net

Tofaş   BMW   Chevrolet    Citroën    Dodge    Ford    Honda     Mazda   Mitsubishi     Nissan     Peugeot   Renault    Toyota   Vauxhall    VW
Acura     Audi     Fiat      Hyundai     Mercedes-Benz       MG      Mini      Opel     Pontiac      Rover      Seat      Subaru      Suzuki     Ferrari
Siteden, kaynak göstermeksizin bilgi aktarmanız kesinlikle yasaktır. Sitede kullanılan materyallerden gönderen sorumlu tutulur.
Sitemap İletişim Webmaster Araçları
  modifiye arabalar © 2010